VRER ravit 27.10.2018

Tervetuloa Ruskon VRER-raveihin !
Näissä raveissa juostaan Montemestaruus-karsinnat ja finaalit (lv & kv).

Osallistuminen / Rajoitukset / Säännöt
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja / karsinta.
>> Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+ ja Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
>> Karsinnat juostaan 1600m matkalla ja finaalit 2100m, molemmat tasoitusajona.
>> Kahdesta ekasta karsinnasta pääsee mukaan viisi ensimmäistä, ja kolmannesta karsinnasta kuusi.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

Osallistuminen:
>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !
>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: montemestaruus.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )


Osallistuminen päättyy 26.10.2018, klo. 20.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähdöt
Lähtö 1. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 2. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 3. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 4. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 5. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 6. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

Lähtö 7. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset alle m29,0aik, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€.

Lähtö 8. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€


Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 6v t Savun Cauhia / (ARO) 24,4a (26,4ma) -- 01.27,4mly - finaaliin
2. 10v o Vasaari / Johanna (NaSe) 24,2aly (m26,5aly) -- 01.27,5mly - finaaliin
3. 10v t EP Tuksu / Shavo (NaSe) 21,2ake (m24,2aly) -- 01.27,6mly - finaaliin
4. 9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 21,2aly (m26,3ake) -- 01.29,2mly - finaaliin
5. 13v t Snillin Herttainen / (SnRa) 20,3a (m25,3) -- 01.29,2mly x - finaaliin
6. 11v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 24,1a (25,4ma) -- 01.29,5mly
7. 11v o Fini Kokoro / (SnRa) 21,2a (m28,5a) -- 01.30,2mly
8. 9v t Draupnir Snilli / (RuKo) 25,3ly (28,4maly) -- 01.30,5mly
9. 10v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 21,1aly (m28,3ake) -- 01.30,6mly

Hylätty
9v t Ruskon Felicia / (RuKo) 26,3aly (28,2maly) -- - hml


Lähtö 2. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 11v t Harhakuvaelma / Leo (NaSe) 23,5aly (m26,5aly) -- 01.27,5mly x - finaaliin
2. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 25,3aly (27,2maly) -- 01.27,6mly - finaaliin
3. 10v t Duanin Johtosävel (DS) 23,2ake (m28,5ake) -- 01.28,4mly x - finaaliin
4. 11v o Ramunder Snilli / (SnRa) 21,2a (m27,2a) -- 01.28,5mly - finaaliin
5. 9v o O.R. Pokeri (DS) 23,1ake (m28,4ake) -- 01.29,6mly - finaaliin
6. 10v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a (25,2ma) -- 01.29,6mly
7. 8v t Tuteritöm / Titta (NaSe) 24,1ake (m28,1aly) -- 01.30,5mly xx
8. 15v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 22,2a (m27,1) -- 01.30,6mly

Hylätty
8v t Woimamimmi / (RuKo) 26,2aly (28,6maly) -- - hll
6v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 26,2a (26,5ma) -- - hyl

Lähtö 3. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Kylmäveriset alle m29,0aik. 5v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. AH Minttukaakao (DS) 23,2aly (m25,3ly) -- 01.27,1mly - finaaliin
2. 9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a (25,2ma) -- 01.27,5mly - finaaliin
3. 11v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake (26,1maly) -- 01.27,5mly x - finaaliin
4. 6v t Snillin Josefiina / (RuKo) 33,6ake (28,2maly) -- 01.28,1mly - finaaliin
5. 11v t EP Susiina / Iida (NaSe) 23,5ake (m26,3aly) -- 01.28,2mly x - finaaliin
6. 8v t Sinkosinko / Senja (NaSe) 24,3aly (m28,4aly) -- 01.28,5mly - finaaliin
7. 12v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 21,5a (m26,1a) -- 01.29,5mly
8. 10v t Kekan Herttuatar (DS) 22,2aly (m28,2ake) -- 01.30,4mly

Hylätty
7v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 25,3a (26,4ma) -- - k

Lähtö 4. Montemestaruus - karsinta I, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 10v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,1aly (m17,4ake) -- 01.17,2mly - finaaliin
2. 10v o Constantine Ach / (ARO) 10,4a (15,2ma) -- 01.17,3mly - finaaliin
3. 10v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a (m16,5) -- 01.18,5mly - finaaliin
4. 6v o Northern Sunrise / Henri (Team Lily) 13,3a (m14,4a) -- 01.18,5mly x - finaaliin
5. 5v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 16,4aly (18,3maly) -- 01.18,5mly x - finaaliin
6. 8v o Hawke Ach / (ARO) 14,1a (16,3m) -- 01.18,5mly
7. 7v o In Roy's Name I Run / Shavo (NaSe) 10,5aly (m17,1aly) -- 01.19,4mly xx
8. 8v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly (m16,5ke) -- 01.19,4mly x
9. 4v r Concorde / Jen (FTeam) m18,5ake -- 01.19,6mly
10. 8v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 11,9aly (m16,3ake) -- 01.20,1mly
11. 11v o Ivan Iostream / (RuKo) 11,1aly (16,2maly) -- 01.20,2mly
12. 9v o Commander Snilli / (SnRa) 12,2a (m17,1a) -- 01.20,6mly xx

Lähtö 5. Montemestaruus - karsinta II, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 7v t Ginger Soupir / Leo (NaSe) 11,3aly (m17,1aly) -- 01.17,1mly xx - finaaliin
2. 6v o Lord Wallenburg / (SnRa) 11,9a (m17,3a) -- 01.17,3mly x - finaaliin
3. 5v t Horror Pomp / (ARO) 12,1a (16,5ma) -- 01.17,3mly xx - finaaliin
4. 6v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 11,1a (m14,1a) -- 01.17,4mly - finaaliin
5. 6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a (16,1ma) -- 01.17,4mly - finaaliin
6. 7v o Ratchet Rus / (RuKo) 11,2aly (17,1maly) -- 01.18,2mly
7. 6v o Radical Alter Ego / (RuKo) 14,5aly (17,5maly) -- 01.18,2mly
8. 10v o He Talks To Me / Henri (NaSe) 12,0aly (m18,1ake) -- 01.18,4mly
9. 8v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake (m16,4ke) -- 01.19,4mly x
10. 9v o Lee Péché / (SnRa) 10,2a (m15,9) -- 01.19,5mly xx
11. 8v o Akawain Duán / Billie (DS) 11,5aly (m17,5ake) -- 01.20,4mly

Lähtö 6. Montemestaruus - karsinta III, Tasoitusajo 1600m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+
p. 4000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.

1. 10v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,1a (m14,5a) -- 01.17,1mly - finaaliin
2. 9v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 11,1a (m15,6a) -- 01.17,3mly x - finaaliin
3. 6v t Heaven's Fire / Titta (NaSe) 12,2aly (m17,3aly) -- 01.17,3mly x - finaaliin
4. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly (16,1maly) -- 01.17,4mly - finaaliin
5. 7v t Goldenness Duán / Enni (DS) 13,6aly (m18,1ke) -- 01.18,3mly x - finaaliin
6. 6v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a (15,2ma) -- 01.18,4mly - finaaliin
7. 8v o Grimlock Unia / (RuKo) 11,5aly (17,6maly) -- 01.19,2mly
8. 9v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a (m15,3a) -- 01.19,2mly xx
9. 10v o Blueshouse Burn / Heli (Team Ninitra) m16,3ake -- 01.19,4mly
10. 9v o Sébastien Duán (DS) 11,1aly (m17,5ke) -- 01.19,5mly
11. 10v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly (m15,2ake) -- 01.20,1mly
12. 4v o Stjärnasvart / Emilia (Team Lily) 16,4a (m19a) -- 01.20,1mly
13. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a (16,3ma) -- 01.20,3mly

Lähtö 7. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Kylmäveriset alle m29,0aik, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€.

1. 13v t Snillin Herttainen / (SnRa) 20,3a (m25,3) -- 01.26,1mke x
2. 10v o Vasaari / Johanna (NaSe) 24,2aly (m26,5aly) -- 01.26,3mke
3. 11v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake (26,1maly) -- 01.26,5mke
4. 10v t EP Tuksu / Shavo (NaSe) 21,2ake (m24,2aly) -- 01.26,6mke
5. 11v t EP Susiina / Iida (NaSe) 23,5ake (m26,3aly) -- 01.27,1mke
6. 11v o Ramunder Snilli / (SnRa) 21,2a (m27,2a) -- 01.27,1mke x
7. 10v t Duanin Johtosävel (DS) 23,2ake (m28,5ake) -- 01.27,2mke
8. 8v t Sinkosinko / Senja (NaSe) 24,3aly (m28,4aly) -- 01.27,4mke x
9. 6v t Savun Cauhia / (ARO) 24,4a (26,4ma) -- 01.27,5mke
10. 11v t Harhakuvaelma / Leo (NaSe) 23,5aly (m26,5aly) -- 01.28,1mke
11. 9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 21,2aly (m26,3ake) -- 01.28,2mke
12. 9v o O.R. Pokeri (DS) 23,1ake (m28,4ake) -- 01.28,3mke x
13. 9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a (25,2ma) -- 01.28,5mke
14. AH Minttukaakao (DS) 23,2aly (m25,3ly) -- 01.28,6mke
15. 7v o Ruskon Kurko / (RuKo) 25,3aly (27,2maly) -- 01.28,6mke x
16. 6v t Snillin Josefiina / (RuKo) 33,6ake (28,2maly) -- 01.29,5mke

Lähtö 8. Montemestaruus - finaali, Tasoitusajo 2100m Lämminveriset alle m19,0aik. 4v+, ei avointa osallistumista !
p. 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3000v€ - 1500v€

1. 7v t Goldenness Duán / Enni (DS) 13,6aly (m18,1ke) -- 01.16,3mke
2. 10v o Constantine Ach / (ARO) 10,4a (15,2ma) -- 01.16,4mke
3. 5v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 16,4aly (18,3maly) -- 01.16,4mke
4. 6v o Lord Wallenburg / (SnRa) 11,9a (m17,3a) -- 01.16,6mke
5. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly (16,1maly) -- 01.17,3mke
6. 6v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a (15,2ma) -- 01.17,5mke x
7. 6v t Heaven's Fire / Titta (NaSe) 12,2aly (m17,3aly) -- 01.17,6mke
8. 10v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,1a (m14,5a) -- 01.18,2mke
9. 6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a (16,1ma) -- 01.18,2mke
10. 7v t Ginger Soupir / Leo (NaSe) 11,3aly (m17,1aly) -- 01.18,3mke
11. 10v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,1aly (m17,4ake) -- 01.18,6mke
12. 5v t Horror Pomp / (ARO) 12,1a (16,5ma) -- 01.19,2mke x
13. 6v o Northern Sunrise / Henri (Team Lily) 13,3a (m14,4a) -- 01.19,2mke x
14. 10v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a (m16,5) -- 01.19,4mke
15. 9v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 11,1a (m15,6a) -- 01.19,4mke x

Hylätty
6v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 11,1a (m14,1a) -- - hyl


Ulkoasu © Sakkura 2018   |   Taustat © Subtle Patterns   |   Virtuaalitalli
Ravitalli Rusko