VRER ravit 30.05.2018

Tervetuloa Ruskon VRER-raveihin ! Näissä raveissa juostaan NDM-lähdöt the Red Alert ja Classic Euro Trot.

Osallistuminen / Rajoitukset
>> Yksi hevonen voi kilpailla vain yhdessä lähdössä.
>> Peruslähtöihin 3 hevosta / omistaja.
>> NDM-lähtöihin 1 hevonen / omistaja + varahevonen / omistaja.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella

NDM-Info
Nordic Dream Meeting on VRER:in alainen suurkilpailu lämminverisille.
Ennen kuin hevonen voi osallistua lähtöihin täytyy hevosen löytyä NDM:n osallistujat-sivulta.
Näissä raveissa Lähtö 4. the Red Alert & Lähtö 5. Classic Euro Trot.
Kummastakin lähdöstä kuusi parasta jatkavat välieriin.

Osallistuminen:
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: VRER3.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKo) 00,0ly -- )

>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !

>> MUISTATHAN BR-TAGIN ILMOITTAUTUMISEESI !

Osallistuminen päättyy 29.05.2018, klo. 20.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, alle 2.00 -aikaiset B-ponit
p. 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€ - 10v€.

Lähtö 2.Ryhmäajo 1609m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset
p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, alle 12,9 aikaiset lämminveriset
p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€

Lähtö 4. NDM the Red Alert, Ryhmäajo 1609m, alle 14,0 -aikaisille lämminverisille
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€

Lähtö 5. NDM Classic Euro Trot, Ryhmäajo 1609m, alle 14,0 -aikaisille lämminverisille
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€


Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, alle 2.00 -aikaiset B-ponit
p. 150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€ - 10v€.

Ryhmä 1.
1. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.49,2aly x
2. 9v o Capoeira Warrior / Hilma (RDT) 1.44,1ly -- 01.49,2aly x
3. 9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- 01.49,4aly x
4. 10v o Luxter Go / Elias (RuKo) 46,5aly -- 01.50,4aly
5. 13v o Aken Mortlach / (ARO) 51,5 -- 01.51,3aly x
6. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.51,3aly
7. 7v o Toy´s Tycho / Sanni P (RuKo) 57,4ly -- 01.51,3aly
8. 9v o Radical Grimmer / Sinna (RDT) 1.45,2ly -- 01.51,4aly
9. 10v o Kappvändaré Swe / siinau (RuKo) 48,3aly -- 01.52,4aly x
10. 9v o Top Priority / Annu (RDT) 1.46,2ly -- 01.52,4aly
11. 18v o Aken Agmundr / (ARO) 47,3a -- 01.53,6aly
12. 14v t Aken Surra / (ARO) 49,2 -- 01.53,6aly

Ryhmä 2.
1. 11v t Snaragan NRL / Salli (NaSe) 53,4aly -- 01.50,2aly
2. 6v t Petronella BUG / Riina (BUG) 51,5 -- 01.50,4aly
3. 10v o Samuraj NRL / Samuli (NaSe) 53,3ly -- 01.50,4aly xx
4. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.50,6aly x
5. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 55,2ake -- 01.51,4aly
6. 11v o Sjötroll Duán / (SnRa) 43,5a -- 01.51,5aly xx
7. 8v t Nasrin Saarya / Tiia (NaSe) 59,4a -- 01.52,1aly x
8. 6v o Danne BUG / Heini (BUG) 49,5 -- 01.52,4aly xx
9. 9v o Toy's Herting / (SnRa) 42,2a -- 01.53,2aly xx
10. 13v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 01.53,5aly
11. 12v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 43,3a -- 01.54,2aly


Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriset
p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€

Ryhmä 1.
1. 9v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 23,2a -- 01.23,2aly
2. 8v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 24,2a -- 01.23,3aly
3. 9v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.23,4aly x
4. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.23,5aly
5. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.24,4aly
6. 9v o Snillin Vihtori / (ARO) 22,5a -- 01.24,6aly xx
7. 8v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 22,2ake -- 01.25,1aly
8. 10v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,6a -- 01.26,4aly
9. 8v o Encore / Iiris (RDT) 23,4ke -- 01.26,5aly
10. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 22,4ake -- 01.27,4aly
11. 8v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 22,3ake -- 01.27,4aly
12. 9v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a -- 01.27,4aly

Ryhmä 2.
1. 6v o Rongoteus / Tinu (BUG) 23,5aly -- 01.24,4aly
2. 9v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a -- 01.24,5aly
3. 9v o Vasaari / Shavo (NaSe) 24,5a -- 01.24,6aly
4. 13v o Narrilaivan Pennitön / Pia (NaSe) 24,4a -- 01.25,2aly
5. 7v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 24,7a -- 01.25,4aly
6. 9v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a -- 01.25,4aly
7. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 22,7aly -- 01.25,5aly
8. 8v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,2aly -- 01.27,5aly
9. 13v t Dii-Dii Daalia / Aino (RDT) 23,1ke -- 01.27,6aly x
10. 11v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 01.28,2aly
11. 9v t Snillin Aamutuima / Heini (RDT) 21,2aly -- 01.28,4aly x
12. 10v t Savun Justiina / (SnRa) 22,4a -- 01.28,6aly

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m, alle 12,9 aikaiset lämminveriset
p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€

AJETTU TASOITUSAJONA !
1. 5v t Ivonne Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.14,3ly xx
2. 6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 11,8lyxx -- 01.14,3ly
3. 8v o Bennet Cram! / Dina (RDT) 11,5ake -- 01.14,4ly x
4. 6v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 12,3ake -- 01.14,4ly
5. 7v o Priest Demo / Emilia (GT) 11,4kex -- 01.14,5ly xx
6. 8v o Radical Wailord / Anni (RDT) 11,1aly -- 01.14,6ly
7. 8v o Copyright / (SnRa) 10,2a -- 01.15,3ly
8. 11v o Arran Ach / (ARO) 12,2a -- 01.15,3ly
9. 6v t Fineday Careful / Johanna (GT) 11,4alyx -- 01.15,4ly
10. 10v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a -- 01.16,2ly
11. 5v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 12,2aly -- 01.16,3ly
12. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 12,2ake -- 01.16,4ly
13. 9v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.17,1ly
14. 8v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.17,2ly
15. 7v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 12,2ake -- 01.17,4ly
16. 7v t Imperial Ach / Fiia (RDT) 11,6aly -- 01.17,4ly x


Lähtö 4. NDM the Red Alert, Ryhmäajo 1609m, alle 14,0 -aikaisille lämminverisille
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€

Tulokset arpoi Jannica, kiitos !

1. 9v t Demonitas Ach / (ARO) 12,5a – 13,2aly - jatkoon.
2. 7v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 13,1aly – 13,4aly - jatkoon.
3. 7v o Autumn Gold Duán / Emilia (Team Lily) 13,4a – 13,5aly - jatkoon.
4. 9v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,2 – 13,5aly - jatkoon.
5. 7v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly – 13,8aly - jatkoon.
6. 8v o Nikita / Tinu (BUG) 10,5aly – 13,9aly - jatkoon.
7. 9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly – 14,2aly
8. 6v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 13,6aly – 14,2aly
9. 9v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,0ly – 14,5aly
10. 6v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 13,3a – 14,6aly
11. 6v o Juniper Free Hero / Lauri (MRA) 13,3aly – 14,8aly
12. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a – 14,9aly

VARA
6v o Battlemage Ach / (ARO) 12,3a --
7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 11,2aly --
6v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,2aly --
8v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 11,4a --
10v o Radical Insomnia / Laura (RDT) 11,2aly --
7v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,1aly --

Lähtö 5. NDM Classic Euro Trot, Ryhmäajo 1609m, alle 14,0 -aikaisille lämminverisille
p. 5000v€ - 2500v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€

Tulokset arpoi Jannica, kiitos !

1. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 10,5aly – 12,9aly - jatkoon.
2. 8v o Demonic Foxy / Spookiness (RDT) 11,2aly – 13,1aly - jatkoon.
3. 8v t Greninja Snilli / (SnRa) 11,2a – 13,3aly - jatkoon.
4. 11v o Hyper Pomp / Heli (Team Ninitra) 11,5a – 13,4aly - jatkoon.
5. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake – 13,5aly - jatkoon.
6. 5v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 12,2a – 13,8aly - jatkoon.

7. 10v t Courtesan Dom / Vesku (GT) 10,4alyx – 13,9aly
8. 9v t Sayonara Rus (DS) 11,7aly – 13,9aly
9. 8v o Theotitus / (ARO) 12,3a – 14,0aly
10. 5v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 10,6aly x – 14,3aly
11. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly – 14,8aly
12. 12v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a – 15,2aly

VARA.
7v t My Scarlet O'Hara / Petri (MRA) 13,0aly --
6v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly --
8v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 12,6a --
9v t Radical Perfection / Laura (RDT) 11,1aly --
7v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly --



Ulkoasu © Sakkura 2018   |   Taustat © Subtle Patterns   |   Virtuaalitalli
Ravitalli Rusko