Ruskon Kevät Karkelot, villit ravit 01.04.2018

Vaikka Rusko onkin remontissa, ja hevosten sivuille vaihdetaan uutta ulkoasua sen mukaan kun keritään, niin aina sitä nyt yhdet Kevät Karkelot ehtii järjestää ! Tällä kertaa lähtöjä tarjolla vain ravihevosille, ponit eivät tänä keväänä pääse mukaan. Olette kaikki tervetulleita hevostenne kanssa kilpailemaan Ruskon perinteiksi tulleisiin "tittelilähtöihin", joissa on mukavat voittosummat tarjolla. ♥

>> Ravit järjestää Ravitalli Rusko.
>> Yhdeltä omistajalta / tallilta max 4 hevosta / lähtö.
>> Sama hevonen ei voi juosta kuin yhdessä lähdössä.
>> Sama ohjastaja ei voi ajaa kuin yhtä hevosta per lähtö, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
>> Lähdöissä järjestetään tarvittaessa karsinnat, joista tiettymäärä pääsee mukaan finaaliin.
>> 2-vuotiaat lämminveriset / 3-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä

Osallistuminen:
Osallistuminen tapahtuu sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: villit keväkarkelot.

Lähtö x (rivinvaihto)
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys -- <*br> POISTA TÄHTI !
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKoLi) 00,0ly -- )

>> Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
>> Tarkastathan muutenkin osallistumisesi ennen lähettämistä että se on oikein !
>> Väärässä muodossa olevat tai väärin ilmoitetut osallistumiset hylätään ilman erillistä ilmoitusta !


Osallistuminen päättyy 31.03.2018, klo. 20.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.

Lähdöt
Kylmäveriset
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kv - Ruskon Kevätjunnu 2018. p. 3000v€ - 1800v€ - 1100v€ - 600v€ - 100v€.
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset 4-5v kv - Ruskon Kevätnuorikko 2018. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 27,0 - 29,9 aikaiset 6v+ kv - Ruskon Kevätmaisteri 2018. p. 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 25,0 - 26,9 aikaiset 6v+ kv - Ruskon Kevätkonkari 2018. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€.
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kv-t - Ruskon Kevätkuningatar 2018. p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kv-o - Ruskon Kevätkuningas 2018. p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, monté alle m30,0 kv-t, Ruskon Kevään MontéKuningatar 2018. p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, monté alle m30,0 kv-o, Ruskon Kevään MontéKuningas 2018. p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.

Lämminveriset
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, 2-vuotiaat lv - Ruskon Spring-Junior 2018. p. 3000v€ - 1800v€ - 1100v€ - 600v€ - 100v€.
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, yli 17,0 aikaiset 3-4v lv - Ruskon Spring-Young 2018. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m, 15,0 - 16,9 aikaiset lv - Ruskon Spring-Master 2018. p. 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m, 12,5 - 14,9 aikaiset lv - Ruskon Spring-Veteran 2018. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€.
Lähtö 13. Ryhmäajo 2100m, alle 12,4 aikaiset lv-t - Ruskon Spring-Princess 2018. p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 14. Ryhmäajo 2100m, alle 12,4 aikaiset lv-o - Ruskon Spring-Prince 2018. p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 15. Ryhmäajo 2100m, monté - alle m19,0 lv-t - Ruskon SpringMonte-Queen 2018. p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
Lähtö 16. Ryhmäajo 2100m, monté - alle m19,0 lv-o - Ruskon SpringMonte-King 2018. p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.

Osallistujat / Tulokset:

Lähtö 1. - Ruskon Kevätjunnu 2018.
Finaali, p. 3000v€ - 1800v€ - 1100v€ - 600v€ - 300v€.
1. 3v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 38,3aly -- 01.37,2ake xx
2. 3v t Duanin Haaveuni / Minna (RaRa) 39,2ke -- 01.37,3ake
3. 3v Guen Rituaali (DS) ei enn -- 01.37,4ake xx
4. 3v t Savun Riitasointu / (ARO) 42,2a -- 01.37,5ake
5. 3v t Hupi-Pisara / Olli E (RuKo) 38,5ke -- 01.37,5ake x
6. 3v o Räyhähenki / Heimo T (RuKo) ei enn -- 01.37,6ake
7. 3v t Guen Hopelilja (DS) ei enn -- 01.38,6ake
8. 3v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 41,3a -- 01.39,2ake
9. 3v o Winksinwonksin RC / (ARO) 42,5a -- 01.39,4ake
10. 3v t Huhheijaa / Lily (RaRa) 40,2ake -- 01.39,6ake
11. 3v t Ruskon Ragnatar / Heli (RaRa) 38,6ke -- 01.40,5ake x
12. 3v t Savun Cauhia / (ARO) 40,6a -- 01.40,6ake

Lähtö 2. - Ruskon Kevätnuorikko 2018.
Finaali, p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
1. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 35,5a -- 01.30,2ake
2. 5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- 01.30,4ake
3. 5v o Hunsvotti I.F. / misery. (MRA) 31,3aly -- 01.30,5ake
4. 4v t AH Karamelli / (ARO) 31,4a -- 01.30,6ake
5. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 33,6a -- 01.31,3ake
6. 4v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 31,5a -- 01.31,3ake
7. 5v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 33,5a -- 01.31,5ake xx
8. 4v o Narrilaivan Pavokker (DS) 37,1aly -- 01.31,6ake
9. 4v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 38,2aly -- 01.31,6ake x
10. 5v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 34,2aly -- 01.32,1ake
11. 5v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 31,3ake -- 01.32,2ake x
12. 5v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 31,2a -- 01.33,1ake

Lähtö 3. - Ruskon Kevätmaisteri 2018.
Finaali, p. 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 6v o AH Barbaari / (ARO) 27,9a -- 01.26,3ake x
2. 6v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 28,2aly -- 01.26,4ake
3. 6v t AH Hallakuu / (ARO) 28,4a -- 01.26,6ake
4. 6v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 27,3ake -- 01.27,1ake
5. 6v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 27,2aly -- 01.27,3ake
6. 7v t Duanin Okariina / (ARO) 29,3a -- 01.28,6ake
7. 7v t AH Mintturae / (ARO) 28,5a -- 01.29,5ake xx
8. 7v o O.R. Magnus / Frida (DS) 27,3aly -- 01.29,5ake

Lähtö 4. - Ruskon Kevätkonkari 2018.
Karsinta 1, p. 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 25,4ake -- 01.25,2ake x
2. 7v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 26,5a -- 01.25,4ake x
3. 8v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,4aly -- 01.25,4ake xx
4. 9v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,2a -- 01.25,4ake
5. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,1ake xx
6. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,3ake
7. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,3ake -- 01.26,3ake
8. 6v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MRA) 25,2ake -- 01.27,5ake xx
9. 6v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 25,1aly -- 01.28,2ake
10. 6v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 26,1aly -- 01.28,2ake x
11. 8v t AH Tiikerililja / (ARO) 25,5a -- 01.28,3ake

Karsinta 2, p. 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 5v t Snillin Yötuuli / Piitu (MRA) 25,1ke -- 01.25,3ake
2. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,3ake
3. 7v o T.T. Tulituski / Jonne P (RuKo) 26,8ke -- 01.25,4ake x
4. 7v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 25,5aly -- 01.25,5ake
5. 8v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.26,4ake
6. 12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,5ake
7. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,1aly -- 01.27,2ake
8. 7v o AH Yövahti / (ARO) 26,4a -- 01.27,6ake
9. 6v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 25,3aly -- 01.28,4ake x
10. 7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 25,4aly -- 01.28,5ake

Finaali, p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€.
1. 7v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 26,5a -- 01.24,2ake x
2. 8v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,4aly -- 01.24,2ake
3. 7v o T.T. Tulituski / Jonne P (RuKo) 26,8ke -- 01.25,1ake
4. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.25,1ake
5. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.25,2ake
6. 5v t Snillin Yötuuli / Piitu (MRA) 25,1ke -- 01.25,4ake
7. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 25,4ake -- 01.25,5ake x
8. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.26,4ake
9. 9v t Ruskon Sulotar / (ARO) 26,2a -- 01.27,3ake

Hylätty
7v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 25,5aly -- - hyl
8v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- - hyl
12v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a - hml

Lähtö 5. - Ruskon Kevätkuningatar 2018.
Karsinta 1, p. 5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.24,2ake
2. 12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.24,2ake x
3. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,4aly -- 01.24,2ake
4. 7v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 24,4ake -- 01.24,6ake xx
5. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly -- 01.25,2ake xx
6. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.26,2ake x
7. 7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- 01.26,4ake
8. 11v t AH Sadetanssi / (ARO) 24,6a -- 01.27,2ake

Karsinta 2, p.5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 7v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 24,3aly -- 01.24,2ake x
2. 10v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.25,3ake
3. 8v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 23,5aly -- 01.25,4ake
4. 13v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- 01.26,4ake
5. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,0ake -- 01.26,4ake
6. 11v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.26,5ake xx

Hylätty
12v t AH Harhaleikki / (ARO) 21,7a -- - hpl

Finaali, p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€..
1. 11v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,3ake
2. 10v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.24,5ake
3. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,0ake -- 01.24,5ake x
4. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 21,1aly -- 01.24,6ake xx
5. 12v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.25,2ake
6. 13v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- 01.25,2ake
7. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.25,3ake xx
8. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly -- 01.25,5ake
9. 7v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 24,3aly -- 01.26,4ake x
10. 7v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 24,4ake -- 01.26,6ake
11. 8v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 23,5aly -- 01.27,3ake
12. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,4aly -- 01.27,4ake

Lähtö 6. - Ruskon Kevätkuningas 2018.
Karsinta 1, p.5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- 01.24,2ake
2. 8v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly -- 01.24,3ake x
3. 14v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.24,3ake
4. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- 01.25,3ake
5. 9v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 24,9a -- 01.25,4ake x
6. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly -- 01.25,5ake x
7. 8v o Snillin Vihtori / (ARO) 24,6 -- 01.25,5ake
8. 9v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly -- 01.25,5ake xx
9. 8v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 24,3aly -- 01.26,4ake
10. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.27,4ake

Karsinta 2, p.5000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,6aly -- 01.24,3ake
2. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.24,4ake
3. 14v o AH Tulimyrsky (DS) 21,6a -- 01.24,4ake
4. 8v o AH Cetan / (ARO) 24,9a -- 01.24,4ake
5. 8v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- 01.25,3ake
6. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 01.26,4ake
7. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake -- 01.26,4ake x
8. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.26,5ake
9. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,3ake -- 01.27,3ake

Finaali, p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
1. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- 01.23,1ake xx
2. 14v o AH Tulimyrsky (DS) 21,6a -- 01.23,2ake x
3. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.23,3ake
4. 8v o AH Cetan / (ARO) 24,9a -- 01.23,3ake
5. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 01.23,3ake
6. 9v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 24,9a -- 01.23,5ake xx
7. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly -- 01.24,3ake
8. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,6aly -- 01.25,5ake xx
9. 14v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.26,6ake
10. 8v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly -- 01.26,6ake

Hylätty
10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- - hml
8v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- - hml

Lähtö 7. - Ruskon Kevään MontéKuningatar 2018.
Finaali, p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
1. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) m28,9aly -- 01.26,4make xx
2. 14v t AH Caolila / (ARO) 25,0a (26,1ma) -- 01.26,5make x
3. 8v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 25,1aly (m29,2aly) -- 01.27,5make xx
4. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake (m26,5aly) -- 01.28,1make x
5. 9v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly (m25,3ly) -- 01.29,5make x

Lähtö 8. - Ruskon Kevään MontéKuningas 2018.
Finaali, p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
1. 9v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) m26,5aly -- 01.26,1make
2. 10v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.26,2make
3. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) m25,0ake -- 01.26,2make
4. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly (m27,5ly) -- 01.26,2make
5. 9v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,1ake (m28,6aly) -- 01.26,4make
6. 12v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.26,4make
7. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 21,4aly (m27,3ke) -- 01.28,4make
8. 11v o AH Irokeesi / (ARO) 25,3a (28,4ma) -- 01.28,5make
9. 8v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 26,6a (28,4ma) -- 01.29,2make
10. 10v o AH Sysi / (ARO) 23,1 (26,7ma) -- 01.29,2make xx
11. 14v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 (26,4ma) -- 01.29,4make

Hylätty
10v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake (m25,3ly) -- - hpl

Lähtö 9. - Ruskon Spring-Junior 2018.
Finaali, p. 3000v€ - 1800v€ - 1100v€ - 600v€ - 300v€.
1. 2v t Rjazán Olympus (DS) ei enn -- 01.22,5ake x
2. 2v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) ei enn -- 01.22,5ake
3. 2v t Horror Pomp / (ARO) 23,5a -- 01.23,3ake x
4. 2v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) ilm kl -- 01.23,5ake
5. 2v o Fireborn Duán / (ARO) ilm kl -- 01.24,4ake xx
6. 2v t Calypso Pomp / (RuKo) ei enn -- 01.25,2ake

Lähtö 10. - Ruskon Spring-Young 2018.
Karsinta 1, p.2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€.
1. 3v o Black Fox Ach / (ARO) 20,5 -- 01.16,5ake
2. 3v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) 01.20,5aly -- 01.17,5ake
3. 3v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 01.19,3aly -- 01.17,6ake xx
4. 4v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.18,5ake x
5. 4v o François Ach / Aapo H (RuKo) 17,1ke -- 01.19,2ake x
6. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.19,3ake x
7. 4v t Mascarade Unia / (ARO) 17,1a -- 01.19,4ake
8. 3v t Veilfire Ach / (ARO) 18,6 -- 01.19,4ake x
9. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 18,1a -- 01.19,4ake x

Hylätty
3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- - hml

Karsinta 2, p.2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€.
1. 3v t Jevlámpija (DS) 18,1aly -- 01.16,1ake
2. 4v o Astral Unia / (ARO) 18,4a -- 01.16,4ake x
3. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.16,5ake
4. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.18,2ake
5. 4v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,2ke -- 01.18,3ake
6. 4v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 17,3ke -- 01.18,5ake
7. 4v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 18,3ke -- 01.18,6ake
8. 3v o Patrikéi (DS) 17,2aly -- 01.19,2ake
9. 3v o Jaropólk (DS) 18,2aly -- 01.19,4ake xx

Finaali, p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€
1. 4v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.16,1ake
2. 3v o Black Fox Ach / (ARO) 20,5 -- 01.16,2ake
3. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 18,1a -- 01.16,2ake
4. 3v t Jevlámpija (DS) 18,1aly -- 01.16,5ake
5. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.17,1ake
6. 4v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,2ke -- 01.17,2ake
7. 3v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) 01.20,5aly -- 01.17,6ake
8. 4v o François Ach / Aapo H (RuKo) 17,1ke -- 01.18,2ake
9. 3v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 01.19,3aly -- 01.18,5ake
10. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 20,6a -- 01.18,6ake x
11. 4v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 17,3ke -- 01.19,1ake
12. 4v o Astral Unia / (ARO) 18,4a -- 01.19,5ake

Lähtö 11. - Ruskon Spring-Master 2018.
Finaali, p. 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€.
1. 4v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 16,3aly -- 01.14,3ake
2. 6v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 15,1aly -- 01.14,5ake
3. 4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- 01.14,6ake
4. 4v o Radical Riddler / (ARO) 16,4a -- 01.15,2ake
5. 5v t Goldenness Duán / Enni (DS) 15,2aly -- 01.15,4ake
6. 4v o Radimír / Ralf (DS) 15,2aly -- 01.15,4ake
7. 6v o Conrad Ach / (ARO) 15,3a -- 01.16,1ake
8. 6v t Lyrique Duán / (ARO) 16,6a -- 01.16,3ake
9. 5v t Alevtina / Ria (DS) 15,1aly -- 01.16,3ake
10. 4v t Rjazán Morana / (ARO) 16,4a -- 01.16,4ake x
11. 5v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 15,6aly -- 01.17,4ake x
12. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.17,5ake

Lähtö 12. - Ruskon Spring-Veteran 2018.
Karsinta 1, p.4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 4v o Rjazán Igor / Igor (DS) 14,1aly -- 01.14,2ake xx
2. 4v t Serendipity Duán / Serena (DS) 14,6aly -- 01.14,3ake
3. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.14,4ake x
4. 8v t Cherryblossom Rus / (ARO) 14,8a -- 01.14,4ake
5. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,6ake
6. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 13,4aly -- 01.14,6ake
7. 5v t Sándrine / Vilma K. (DS) 14,2aly -- 01.15,4ake
8. 5v t Grusha / Ruusa H (DS) 13,4aly -- 01.15,5ake x
9. 6v t Jubilee / Mira (MRA) 14,1ake -- 01.15,5ake
10. 7v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.16,1ake x
11. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.16,2ake

Karsinta 2, p.4000v€ - 3000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 13,2aly -- 01.14,3ake
2. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake -- 01.15,2ake
3. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.16,3ake
4. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 13,2aly -- 01.16,3ake x
5. 6v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 13,4ake -- 01.16,4ake x
6. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,6ake
7. 8v t Demonitas Ach / (ARO) 12,7a -- 01.17,2ake
8. 5v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.13,6aly -- 01.17,2ake
9. 7v o Theotitus / (ARO) 13,9a -- 01.17,5ake x
10. 5v o Hawke Ach / (ARO) 14,5a -- 01.17,6ake x

Finaali, p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 2000v€.
1. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,3ake
2. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 13,4aly -- 01.13,3ake
3. 6v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 13,4ake -- 01.13,5ake
4. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,6ake
5. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake -- 01.14,3ake
6. 4v o Rjazán Igor / Igor (DS) 14,1aly -- 01.14,5ake
7. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.14,5ake
8. 4v t Serendipity Duán / Serena (DS) 14,6aly -- 01.15,3ake x
9. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 13,2aly -- 01.15,4ake
10. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.15,6ake
11. 8v t Cherryblossom Rus / (ARO) 14,8a -- 01.16,2ake
12. 5v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 13,2aly -- 01.16,4ake x

Lähtö 13. - Ruskon Spring-Princess 2018.
Finaali, p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
1. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly -- 01.12,5ake
2. 11v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.13,4ake
3. 10v t Zaria Ach / (ARO) 11,2a -- 01.14,2ake x
4. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.14,5ake x
5. 11v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- 01.14,6ake
6. 6v t Amelia Ach / (ARO) 12,2a -- 01.15,2ake xx
7. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.15,5ake

Lähtö 14. - Ruskon Spring-Prince 2018.
Finaali, p. 10 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
1. 9v o Supreme Xerxes / (ARO) 11,5a -- 01.11,3ake
2. 5v o Battlemage Ach / (ARO) 12,3a -- 01.11,4ake
3. 8v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.10,1ake -- 01.11,5ake
4. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.11,5ake
5. 9v o Spirit Burn / Seppo (DS) 12,3aly -- 01.12,3ake
6. 7v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.13,3ake
7. 7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.14,2ake
8. 7v o Dieu En Colére / Frank (DS) 10,3aly -- 01.14,3ake
9. 9v o Yesterday Snilli / Piitu (MRA) 10,6aly -- 01.14,4ake
10. 10v o Maksimilien / (ARO) 12,1a -- 01.14,4ake

Hylätty
5v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 12,2aly -- - k

Lähtö 15. - Ruskon SpringMonte-Queen 2018.
Finaali, p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
1. 10v t Gwendoline / (ARO) 12,4a (17,6ma) -- 01.15,4make
2. 9v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.15,5make
3. 6v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,1aly (m18,3ke) -- 01.16,3make
4. 10v t Nighthawk RC / (ARO) 12,2a (17,0ma) -- 01.16,5make
5. 10v t Firecharm Ach / (ARO) 13,6a (16,5ma) -- 01.17,3make
6. 7v t Druzhina / (DS) 12,5aly (m17,9aly) -- 01.17,4make x
7. 9v t Red Queen Ach / (ARO) 12,2a (16,5ma) -- 01.17,5make
8. 8v t Virinéja (DS) 15,3a (m18,3ake) -- 01.18,2make
9. 8v t Delight Pomp (DS) 12,2aly (m16,5ke) -- 01.18,3make
10. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) m18,5make -- 01.18,3make xx

Lähtö 16. - Ruskon SpringMonte-King 2018.
Finaali, p. 15 000v€ - 12 000v€ - 10 000v€ - 5000v€ - 2000v€.
1. 8v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.10,2aly (m01.12,2aly) -- 01.15,3make
2. 5v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly (m17,5ke) -- 01.15,4make
3. 9v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a (15,3m) -- 01.15,5make
4. 9v o Firelord Ach / (ARO) 12,3a (17,0ma) -- 01.15,5make
5. 5v o Izjaslav / (DS) 13,6ake (16,2make) -- 01.15,5make
6. 8v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly (m17,5ake) -- 01.15,5make
7. 11v o Fireking Ach / (ARO) 11,1a (17,5ma) -- 01.15,6make
8. 10v o Arran Ach / (ARO) 13,4a (16,6ma) -- 01.17,4make x
9. 5v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 13,1aly (m16,4ke) -- 01.18,4make

Hylätty
6v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) m18,4ake -- - hll

Ulkoasu © Sakkura 2018   |   Taustat © Subtle Patterns   |   Virtuaalitalli
Breal